PROVOKATÖR Fanzin

Oturmaya mı geldik?

Sayı 2, Şubat 2010

leave a comment »

Provokatör - Sayı 2

İşte ikinci sayı!

İlkin verdiğimiz kararın aksine bu sayıyı dosya–fanzin şeklinde çıkarma kararı aldık. Saatlerce süren tartışmada birbirimize ağır eleştiriler savurduk, biralar ve sigaralar birbiri ardına geliyordu. Hava soğuk ve sisliydi. Saat gece yarısına yaklaşırken bizler başlarını farklı yönlere çevirmiş insanlar olarak önümüzdeki defterin ‘KARARLAR’ başlığının altına daha üçüncü maddeyi yazamamıştık bile. Moralimiz bozuktu. Yağmur yağmaya başladığında tek gözü kör bir kedi masaya yanaştı. Umursamadık…

Yalan, gayet eğlenceliydi her şey. Ciddi, gayri ciddi bir toplantıydı. Ve gayet kendi içinde tutarlı sonuçlar aldığımızı da düşünüyoruz. Hatta toplantı esnasında birkaç arkadaş daha geldi yanımıza sohbet bâbında. Rahatsız olmadık. Yeni tanıştığımız tasarımcının işinin çıkması nedeniyle katılmaması kaynaşmak adına geri tepmiş olsa da çok da sorun teşkil etmedi. Gerçi birkaç bira daha içseydik sanırım özeleştiri isteyecek kafaya gelebilirdik. Komik.

Dediler ki yazılar küçük, sayfa sayısı az, mizanpaj kötü… Eyvallah dedik dışımızdan. Yapacağız dediniz de yaptırtmadık mı diye de ekledik ayrıca. Destek olanlar oldu, sadece konuşanlar da oldu elbet. Telafi ettiğimizi düşünüyoruz…

Bu sayıya iktidar ismini verip de iktidar kavramını çok yönlü işleyememek bir sorun mudur? Yerine göre! Elimizden geldiğince mütevaziliğini kullanarak arz ederiz.

Afiyet olsun!

NOT: Yazı ve eleştiriler için mail adresimizi kullanınız. Onun için var o. Ayrıca Facebook’ta grup bile kurduk. Yakın zamanda internet sitesi de açılacaktır.

Okan Çil

Reklamlar

Written by provokatorfanzin

01 Şubat 2010 21:40

Sayı kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: