PROVOKATÖR Fanzin

Oturmaya mı geldik?

Sayı 5, Temmuz-Ağustos 2010

leave a comment »

Bu konuya karar verme aşamasında bir de cinsellik şıkkı vardı aklımızda. Bölük pörçük tartışmalarımız sonrası seks kelimesinin daha vurucu ve kapsamlı olduğuna kanaat getirerekten kibarca onayladık. Seks dedik hep beraber.

Seks oldu!

Konuyu eşe dosta açtığımızdaysa gayet “ağırbaşlı” karşılıklar geldi, fantezi yazmaya çalışanları engellemek içinse birerli gruplara ayrılıp ikna tekniğimizi kullanmak zorunda kaldık.

Yine de toparlamadık değil. Gerçi bu başlığın alına doldurmak biraz güçtü. Kişisel kırılmalar bir yana, hem bütüncül hem de yanlış anlamalardan münezzeh bir şeydi hedeflenen.

Kaldı ki yanlış anlaşılsak ne çıkardı.

Hah!

Bir de bu sayıya röportaj koyalım dedik. Nuri Alço’yla görüşmelerimiz oldu, fakat çok yoğun olan sanatçımız değerli vaktini ayıramadığından kaynaklı gerçekleşemedi. Ben de naçizane şekilde onu anıp kalplerimizin bir aradalığına vurgu yaparaktan çiçek resmi çiziktirdim.

Çok romantikti(k)!

Belirtmek gerekir ki, sadece inceleme yazıları yayınlıyor oluşumuz birtakım sorunlar doğurmuyor değil. Bu sorunun yazı alımında yarattığı çift taraflı sıkıntıların yazalar açısından kısmi bir kısıtlamaya dönüştüğü kabul edilse bile, fanzinin bu yönde ilerlemesinin güzel şeylere sebep olacağını tahmin ediyoruz.

Umalım da böyle olsun.

Ayrıca forum için de bir değişlik yapmaya karar verdik, yani kaldırdık. Radikal bir değişiklik oldu evet. Böylesinin yerinde olacağını da düşünerekten bu sayıdan itibaren uygulamaya koyuyoruz…

Okan Çil

Edinebileceğiniz yerler: Mephisto Kitabevi, Semerkant Kitabevi, Robinson Kitabevi, Scala Kitabevi, Kumbara Kafe, Uykusuz Kitabevi, 26 A Kafe, Arjin Kafe, Orhan Veli Şiir Evi, Leman Kültür Evi.

Reklamlar

Written by provokatorfanzin

01 Temmuz 2010 22:16

Sayı kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: